Červenec 2015

Medvěd lední

31. července 2015 v 11:17 Zvířata
(Ursus maritimus)

Výška: až 160 cm
Délka těla: až 250 cm
Délka ocasu: až 13 cm
Hmotnost: samec i více než 600 kg, samice je menší a váží až 300 kg
Hmotnost při narození: okolo 0,7 kg
Délka březosti: 7 - 8 měsíců
Počet mláďat ve vrhu: obvykle 2 (s matkou zůstávají 2 - 3 roky)
Délka života: až 30 let (v lidské péči až 45 let)
Výskyt: polární oblasti Evropy, Asie a Ameriky (pobřeží, zamrzlá moře, ledové kry)
Potrava: převážně tuleni
Způsob života: samotářský

Nová rubrika

30. července 2015 v 11:50 Zvířata
Ahoj! :)
Tak jsem založila novou rubriku s názvem Zvířata, kde budu postupně přidávat informační články o různých zvířatech. Chtěla jsem rubriku pojmenovat Fauna, ale pak jsem si to rozmyslela, jelikož články např. o hmyzácích nemám v plánu. Pokud byste měli přání, chtěli zde nějaký konkrétní druh, tak napiště do komentářů pod tento článek a za nějaký ten den byste to zde měli najít :).
Jinak už připravuji 1. článek, ale dneska to nebude, protože už mi na to nezbyde čas, abych to dopsala. Informace jsou z knížek, ale neřeknu z jakých, protože informace o zvířatech jsem už přestala sbírat. Ale asi tak před těmi 5 lety, možná i dřív, to byl můj velký koníček. Zhltla jsem snad každou knihu o zvířatech a přitom si z nich dělala poznámky, které teďka budu používat :).
Tolik asi k tomu.. Tak užívejte prázdniny! :)

Neaktivní tak brzy?

29. července 2015 v 10:17
Zdravím po 1 dni neaktivity. To začínám pěkně brzo, co? Skoro nic tu na blogu zatím nenajdete a já si dovolím den nic nepřidat... Snad mě omlouvá to, že jsem nezahálela, ale brigádničila jako pilná včelička :). Chodíte taky na brigádu nebo si užíváte volno doma či s přáteli někde na prázdninách? :)
Jinak tohle píšu hlavně proto, abych tak nějak oznámila, že jsem se rozhodla přidávat i takové kratší články o zvířatech. Něco podobného jsem už dávala i na svůj předchozí blog, který už znalo moc lidí, tak doufám, že tady budu anonymní :).
No, to je asi tak vše, co jsem chtěla zatím napsat. Takže v nejbližší době můžete očekávat nějaký ten článek s informacemi o nějakém zvířeti.
Tak užívejte prázdniny! :)

Partička

27. července 2015 v 9:54 Čím se bavím
Ahoj :)

Věcí, kterýma se bavím je docela dost a zvláště pak, když se mám učit. To dělám všechno možné jen proto, abych trochu oddálila ten okamžik, kdy se pustím do učení. Nejčastěji se na něco koukám a obvykle to pak bývá pořad Partička, který vysílají na TV Prima. Asi všichni víte, že je to improvizační show, kde se střídají různé hry. Mou nejoblíbenější hrou je PÁRTY a SEZNAMKA, kde 1 hádá, kdo jsou ti ostatní. Naposledy, když jsem si pustila jen hru s názvem Párty a asi bych nikdy neuhádla, kdo jsou ti, které jsem jakože pozvala :D :D


ZOO Vyškov

26. července 2015 v 11:53 Kam vyrazit
Pokud rádi navštěvujete zoologické zahrady, určitě nevynechte ZOO Vyškov. Mnozí jste tu už jistě byli :). Je to spíše menší zoologická zahrada, kde nenajdete žádné slony ani žirafy. Což jistě nevadí, protože zde mají zase jiná zvířata :). Najdete tu přes 100 druhů zvířat,která mají k dispozici docela velké a pěkné výběhy.
Navštívit můžete též DinoPark a HANÁCKÝ STATEK.


Playlist

25. července 2015 v 13:32 Playlist
Abyste se tu u mě nenudili, když tu ještě vlastně nic není, dám sem aspoň nějakou hudbu, abyste si mohly poslechnout, co mi právě letí mozkovými závity :).

1. Taylor Swift ft. Kendrick Lamar - Bad Blood


Zdravíčko :)

25. července 2015 v 12:46
Ahoj, ahoj, ahoj! :)

Vítejte na mém novém blogu, kde zatím nic nenajdete :D. Ale nebojte, brzy se to snad něčím alespoň trochu zaplní. Zatím sama nevím, čím přesně to bude, ale to ukáže čas :).

Tak pěkně vítejte :)