Srpen 2015

Nový seriál na školní rok?

30. srpna 2015 v 14:04
Zdravíčko! :)

Jak už asi každý zaregistroval, blíží se škola. Né že bych se nějak vyloženě těšila, ale na druhou stranu mi to nějak extra nevadí. Do učení se mi zase nebude chtít, ale to se podá. Teď řeším jiný problém. A to: na jaký seriál se budu koukat? Dívala jsem se na Pretty Little Liars, ale to teď nepoběží, takže si musím najít jiný, abych měla přes ten školní rok co dělat. Né, že by toho učení bylo málo, ale to většinou doženu o víkendu (pokud se k tomu dostanu).

Ale teď vážně. Na co se budu koukat? Mám několik kandidátů, ale všechno za ten rok odkoukat nestihnu :D. I když na některý se třeba ani dívat nebudu, protože zjistím, že mě to nebude bavit. Ten seznam bude sloužit i mě, abych pořád nemusela hledat, co mě vlastně na první pohled zaujalo.

Knihomolův seznam (2015)

28. srpna 2015 v 16:25 Knihy
Zdravíčko všeci.

Tak tady je ten knihomolův seznam = seznam přečtených knížek. Postupně se bude (SNAD) rozrůstat až do konce roku. Na další rok bude zase samostatně :). Bohužel už to není, co to bývalo, takže ani těch knížek moc nebude. Ne tolik, jak kdysi. Ani přes prázdniny se mi to nepovedlo dohnat...

Kniha x film?

26. srpna 2015 v 11:20
Zdravím všechny! :)

Dneska bych chtěla trošku rozebrat téma: kniha x film?

Často když se bavím s nějakým maturantem nebo maturantkou, které knihy četli nebo teprve číst budou, hodně z nich řekne, že se podívá na film, že je to skoro stejné. Kniha by jim zabrala moc času a ten jim momentálně chybí (zvláště těm, co celý rok nic nedělali a o svaťáku se teprve začínají učit). Jasně, proč ne. Je to rychlejší. To beru. Ale člověk si na ty filmy musí trochu dát pozor, protože se často od knížek v něčem odlišují.

Já osobně preferuju knihy. Na filmy se také ráda koukám, zvláště pak, pokud jsem hodně unavená nebo smutná a na knihu bych se stejně nesoustředila. Jinak ale mám raději knihy - PAPÍROVÉ. Nebaví mě to číst z počítače, tabletu nebo podobných vymožeností. Bolí mě z toho oči.

Proč mám tak ráda knihy?

Let's go back II

24. srpna 2015 v 10:53 Let's go back
Ahoj všichni! :)

Takže, knihomolův seznam mám již hotov - není toho totiž mnoho ve srovnání s předchozími roky. Je to tím, že jsem třeba více jak měsíc neotevřela knížku! Nevím, jak jsem to mohla vydržet O.o. No nic, přidám jej někdy během týdne a dneska jen aktualizuji, či spíše obměním písničky do rubriky Let's go back.

Příjemný poslech :)


1. Aerosmith - Crazy

Knihomolův seznam?

23. srpna 2015 v 15:22
Ahoj všichni!

V pátek už jsem konečně skončila na brigádě a tedy ten poslední týden prázdnin bude tedy snad opravdu prázdninový. Jsem hrozně unavená. Doufám, že než začne škola, stihnu trochu zregenerovat a odpočinout si. Poslední den brigády mě už chytaly křeče do nohou i do rukou. Nevzala jsem si hořčík. To bude asi tím..

Krom toho jsem dneska přemýšlela a napadlo mě, že budu psát seznam knížek, které jsem přečetla (za rok). Knihomolům to třeba přijde vhod a nějaká kniha je zaujme :). Zahrnu do něj opravdu všechny knížky, i když ty, co jsem přečetla ze začátku roku si nepamatuji, o čem vlastně jsou. Nebo jen velmi málo. Ale to nevadí. Ty přečtené později si pamatuji dobře a většinou je stejně přidám na blog, kde je více rozvedu.

Toť asi prozatím vše. Teda se mějte a užívejte poslední týden prázdnin (ti šťastnější i více než týden :D ).

Sedmá hrobka

20. srpna 2015 v 13:15 Knihy
Zdravíčko!

I přesto, že jsou prázdniny a že chodím na brigádu, na knihy jsem nezanevřela. Poslední, kterou jsem přečetla byla knížka s názvem Sedmá hrobka, kterou napsal Valerio Massimo Manfredi. Velmi se mi líbila obálka a tentokrát i název knihy mě zaujal.

Archeolog Philip Garret vyráží po stopách svého otce, který mu zanechal jakési nápovědy, jak se k němu dostat. Philipův otev se ztratil, když pátral po záhadné stavbě, která se nachází v poušti a na kterou "narazil" ve starém etruském textu. Stavba se nachází daleko v poušti a je hlídána strašlivým národem Blemmyů. K této stavbě se však nevydává jen Philip a jeho otec, ale i plukovník cizinecké legie, který v poušti přišel o celou svoji jednotku. Na stejné místo putuje i otec Hogan, jehož úkolem je zachytit poselství z kosmu. Kdo k tajemné stavbě dorazí jako první?

Playlist II

18. srpna 2015 v 9:49 Playlist
Zdravím! :)

Příšerná vedra jsou za námi a já mohu prohlásit: přežili jsme! Ale obávám se, že příští rok to tu máme zase... Nevadí, na to si trochu počkáme. Naštěstí. Teďka nám tu krásně prší. Byla jsem na vycházce a solidně jsem zmokla. Zrovna jsme schytali ten největší liják :D. Nevadí. Vycházky v dešti zbožňuji :). Jen doufám, že mi to oblečení do zítřka uschne, kdybych ho ještě potřebovala :D. Bunda totálně promoklá, schytala to i mikina a dokonce i tílko :D.
Fajn, to stačí. Dneska musím obměnit playlist, aby se vám to neoposlouchalo :D. Tak tady je :).

Liška polární

16. srpna 2015 v 10:44 Zvířata
(Alopex lagopus)

Výška v kohoutku: 28 - 30 cm
Délka těla: 45 - 65 cm
Délka ocasu: 26 - 42 cm
Hmotnost: 3 - 9 kg
Délka březosti: 49 - 57 dní
Počet mláďat: 4 - 8
Délka života: 3 - 4 roky (v lidské péči až 16 let)
Výskyt: Grónsko, sever Evropy, Asie a Sverní Ameriky
Potrava: lumíci, ptáci, vejce, zajíci, ryby, zbytky kořisti medvědů ledních
Způsob života: trvalé páry

10 songů. které...slyším nějak často

14. srpna 2015 v 11:40 10 songů, které...
Zdravím! :)
Seznam 10 songů které slyším nějak často je tu. Většina z těch písniček mi zatím nevadí, ale obávám se, aby mi to brzo nezprotivily :(.

1. Xindl X - V blbým věku
Tato písnička mi zatím nevadí. Xindla X mám ráda a hlavně
jeho písničky jsou hrozně chytlavé :D

Ochlazení!

13. srpna 2015 v 11:12
Ahoj všichni!

Slibovaný seznam 10 songů, které slýchám často už mám hotový a v nejbližší době si jej budete moci omrknout. Dále pracuji na seznamu songů z dětství, což je mnohem těžší. Zatím jej mám hotový z poloviny a o víkendu se jej pokusím dodělat.

Ale hlavně jsem se s váma chtěla podělit o informaci, že včera tady byla bouřka a ochladilo se! Ani dneska není nijaké vedro (naštěstí!). Venku pofukuje větřík a je cítit, že je chladnější. Ani nevíte, jak si to užívám! :D A co jsem se koukala na příští týden, tak vyhlídka je opravdu příjemná. Jen něco přes 20°C! Juch! :D Ještě zvládnout víkend a pak můžu napsat: přižili jsme! :) Doufám, že i vy jste si alespoň trochu odpočinuli od těch veder :).