Sedmá hrobka

20. srpna 2015 v 13:15 |  Knihy
Zdravíčko!

I přesto, že jsou prázdniny a že chodím na brigádu, na knihy jsem nezanevřela. Poslední, kterou jsem přečetla byla knížka s názvem Sedmá hrobka, kterou napsal Valerio Massimo Manfredi. Velmi se mi líbila obálka a tentokrát i název knihy mě zaujal.

Archeolog Philip Garret vyráží po stopách svého otce, který mu zanechal jakési nápovědy, jak se k němu dostat. Philipův otev se ztratil, když pátral po záhadné stavbě, která se nachází v poušti a na kterou "narazil" ve starém etruském textu. Stavba se nachází daleko v poušti a je hlídána strašlivým národem Blemmyů. K této stavbě se však nevydává jen Philip a jeho otec, ale i plukovník cizinecké legie, který v poušti přišel o celou svoji jednotku. Na stejné místo putuje i otec Hogan, jehož úkolem je zachytit poselství z kosmu. Kdo k tajemné stavbě dorazí jako první?


Krátký úryvek z knížky, který vás třeba naláká:

Nedokázal pochopit, jak je možné, že El Kassem, uzavřený už čtyřiadvacet hodin s mrtvolou v tak stísněném prostoru, ještě nezemřel klaustrofobií nebo hrůzou. Kde ještě bere sílu pokračovat, i když s postupem času se doba práce zkracovala a chvíle ticha se prodlužovaly, Bylo to trýznivé, když se ze sarkofágu neozýval žádný zvuk, ale Garret si netroufal promluvit. Co když El Kassem spí a odpočívá v těch nekonečných hodinách ticha? Jaké strašné představy se mu honí hlavou? Jakým hrůzám musí vzdorovat?
Zvenku sem doléhal smích jejich věznitelů, kteří si krátili čas hrou v kostky.
Přísahal si, že jestli přežije a najde Selznicka, dá mu prožít stejný strašlivý trest.

Pkud máte rádi dobrodružné knihy, vrhněte se i na tuhle :). Jediné, co mi vadilo, byl konec. Nějak jsem nepobrala, co se tam vlastně stalo... Konec mě opravdu zklamal.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi knihomol?

Ano
Ne

Komentáře

1 Lucy^.^ Lucy^.^ | Web | 23. srpna 2015 v 11:03 | Reagovat

Já bohužel moc nečtu. Mám raději filmy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama