Umění závodit v dešti

9. srpna 2015 v 17:54 |  Knihy
Ahoj ahoj ahoj! :)
Na nějaký čas by stačilo hudby a pojďme se podívat i na něco jiného. Kromě hudby si ráda krátím čas čtením. Knížky si půjčuju v knihovně - kam teda jdu jednou za delší dobu a tím pádem je to katastrofa. Zaujme mě název a obálka, přečtu si o čem to je a ... beru si ji. Jej, tohle by mohlo být taky dobrý. Ukaž? Jo, to zní dobře... Beru ji. Takhle by taky mohla být fajn..... A tak to jde až do doby, dokud nemám tak 10 knížek, z nichž každá má nejmíň 200 stránek (ale klidně i 400). Tak si domů donesu i 50 cm vysokou kopu knížek...


Asi poslední, kterou jsem přečetla byla Umění závodit v dešti, kterou napsal Garth Stein. Název mě až tolik nezaujal, ale jsem blázen do velkých (a huňatých) hafíků! Hrozně jsem se na ni těšila. Vypravěčem je totiž Enzo - což je hafan. Musím říct, že jsem od knížky čekala trochu více, ale i tak nejsem zklamaná. Bavila mě do poslední stránky. Ani jsem ji neschovávala do šuplíku jako to dělávám, ale nechávala jsem si ji na stole, abych se mohla koukat na toho krásného pesana na obálce :). Můžu ji jen doporučit. Třeba se pak budete na svého psa koukat jinýma očima :).

Jak už jsem psala výše, vypravěčem je Enzo, který miluje svého pána Dennyho Swifta. Ten je automobilovým závodníkem a kromě toho, že se stará o Enza, má i dceru, kterou si chtějí vzít do péče rodiče Dennyho předčasně zemřelé ženy. Doustanou ji nakonec do péče nebo se o ni i nadále bude starat Denny?

A ještě na závěr malý úryvek z knihy, který by vás mohl nalákat:

V Mongolsku když umře pes, pohřbí ho vysoko v horách. aby lidé nešlapali po jeho hrobě. Psův pán mu do ucha pošeptá přání, aby se pes v příštím životě vrátil na svět jako člověk. Pak mu uříznou ocas a položí mu jej pod hlavu, do tlamy mu vloží kus masa nebo špeku, aby měla duše co k jídlu, protože než se pes převtělí, jeho duše může volně cestovat po rozlehlých pláních, jak dlouho se jí zlíbí.
Dozvěděl jsem to z kanálu National Geographic, takže to musí být pravda. Prý se ale nepřevtělí každý pes, jen ten, který je připravený.
Já připravený jsem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi knihomol?

Ano
Ne

Komentáře

1 Daju  | dajulifestyle.blog.cz Daju | dajulifestyle.blog.cz | Web | 10. srpna 2015 v 0:29 | Reagovat

Krásná a zajímavá knížka, kteá se mi líbí už právě v tom, že ji vypráví pejsek :) Fakt nádherný nápad, možná se na ni v blízké době kouknu :)

2 Jannah Jannah | Web | 10. srpna 2015 v 13:58 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, je to asi první knížka o které slyším, že je z pohledu psa. Skvělý nápad.. I když si ji asi nepřečtu, protože to není úplně můj žánr.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama