Září 2015

Let's go back III

27. září 2015 v 15:07 Let's go back
Ahojte :).

Po delší odmlce se opět ozývám. Bohužel ne s žádným článkem jako takovým, pouze obměním písničky v rubrice Let's go back. Kromě toho se v týdnu chystám na článek o nějakém zástupci fauny a také se možná dostane na další knížku. Uvidíme :). Tak jdeme na to! :)

1. Linkin Park - Numb

Vlak se rozjel

22. září 2015 v 17:15
Zdravím :).

Tak. A je to tady. Asi jste si všimli, že se tu delší dobu nic neudálo. Stalo se totiž to, na co jsem čekala. Vlak se rozjel. Nečekala jsem, že to bude až tak rychlé. No každopádně se budu teda muset začít učit. Budu se snažit, aby se tu občas něco objevilo, ale určitě to nebude každý den. Ale to asi chápete, jelikož taky chodíte do školy :D.

Nevím, co bych Vám mohla ještě napsat. Počasí je hezký, venku teplo a já jako dement musím chodit hlavně teple oblečená, abych neprochladla a nezadělala si ještě na něco horšího než je rýmečka. Co se dá dělat. Snad si to odbydu teďka a budu mít na nějakou delší dobu pokoj.

Tak se měj krásně a užívejte zbytek dne :)

Ken McClure - Ve vyšším zájmu

19. září 2015 v 16:13 Knihy
Ahoj :).

Jak jsem slíbila, do konce týdne asi dopíšu články, které mám rozepsané a nic nového začínat pravděpodobně nebudu. Dohnala mě rýma a jsem unavená ještě více než jindy. Dneska to bude opět něco pro knihomoly :).

Knížku napsal Ken McClure a nese název Ve vyšším zájmu. Je povolán tým špičkových lékařů, jejichž úkolem je zachránit pacienta ze zámožné rodiny. Vše má proběhnout tajně, nic se nesmí dostat na veřejnost. Do špičkového týmu se dostává i profesor John Motram, který na oplátku může prozkoumat těla vojáku, kteří zemřeli ve 14. století při morové epidemii. Při otevírání hrobky ale dojde k problémům a zdá se, že profesor se stal obětí neznámého viru. Případu se ujímá vyšetřovatel Steven Dunbar.

Playlist III

18. září 2015 v 11:54 Playlist
Pěkný den všem :).

Dnes jsem se konečně dosatala k tomu, abych obměnila playlist. Jinak do konce týdne přidám asi jen to, co mám rozepsané. Takže to bude určitě nějaká knížka :D. Musím číst, dokud se nemusím nějak učit :D.

Užívejte zbytek dne :)

1. Demi Lovato - Cool For The Summer

Plameňák růžový

17. září 2015 v 15:57 Zvířata
(Phoenicopterus ruber roseus)

Délka těla: 120 - 145 cm
Rozpětí křídel: 140 - 165 cm
Hmotnost: 2,1 - 4,1 kg
Délka inkubace: 27 - 31 dní
Počet vajec: 1
Délka života: kolem 20 let (v zajetí až 50 let)
Výskyt: slaná voda (mělké oblasti), schopni se přizpůsobit i sladké vodě (Francie)
Potrava: drobní vodní živočichové
Způsob života: společenští ptáci - vytváří obrovská hejna

Co na srdci, to na ... blogu?

15. září 2015 v 14:51
Krásný den všem! :)

Ještě než se naplno pustím do procesu učení - zatím to nemá cenu, čekám až se vlak pořádně rozjede - ráda bych trošku upravila rubriku "Zvířata." Milovníci fauny (možná spíše savců, neboť se rubrika týká vlastně jen savců - alespoň zatím) budou snad nadšeni, ostatní mi to snad prominou a třeba časem to zaujme i je :).

Toť asi vše, co jsem měla na srdci. Nevím, co jiného bych ještě mohla sdělit. Jen možná to, že se blížím ke konci další knihy! :D

Užívejte zbytek dne :)

Víkend a TELE TELE

13. září 2015 v 16:56
Čaute :).

Omlouvám se, že jsem delší dobu nepřidala žádný článek, ale nějak na to nebyl čas. A to jsem se nazabývala školou. To pak bude ještě horší. Ale trochu optimismu: třeba to nebude až tak hrozné.

Mám docela problém s únavou. Nemáte někdo osvědčený trik? Dříve jsem papala horřík, ale nějak jsem ho vysadila. Spím dostatečně dlouho, fyzické aktivity už není tolik, abych byla nějak výrazně unavená a masáže nohou moc nepomáhají... No kruci, asi stárnu :D. Každopádně pokud víte o něčem, co funguje, neváhejte mi to napsat :).


Láska na první pohřeb

9. září 2015 v 16:00 Televize (seriály, filmy atd)
Buďte zdrávi! :)

Dneska mě napadlo, že když už tu přidávám knížky, které jsem přečetla, že bych mohla přidávat i filmy, které jsem zkoukla. A hned tu máme první film, který jsem viděla už před nějakým měsícem.

Nový kabátek

8. září 2015 v 12:48
Ahoj :).

Jak jste si mohli všimnout, blog má nový kabátek. Přes grafiku moc nejsem, takže to nemůže být nic extra, ale je to takový jednoduchý. Což mi nevadí, mně to stačí. Doufám, že mi to vydrží dlouho :D. I když... až se mi nebude chtít učit, tak si možná budu zase hrát a třeba z toho vznikne něco publikovatelného :D.
Jinak jste si asi všimli, že se venku krapet ochladilo :D. A k tomu ještě fouká studený vítr. Ale mně to až tak nevadí. Lepší než přes 40°C na sluníčku.