Eileen Dreyer - Kdo je na řadě?

7. září 2015 v 11:39 |  Knihy
Ahoj :).

Dnes bych se s Váma konečně chtěla "podělit" o poslední přečtenou knížku, kterou napsala Eileen Dreyera která se jmenuje: Kdo je na řadě? (Kniha dříve vyšla pod názvem Mozková smrt). Příběh je zasazen do nemocničního prostředí.
V nemocnivi umírají lidé a zdá se, že nikdo si ničeho nevšiml. Umírají totiž staří lidé u kterých to není nic neobvyklého. Ale zdravotní sestra Timmie si přece jen všimne, že se něco děje. S pomocí reportéra Daniela Murphyho pátraj po osobě, která za vším stojí. Podaří se jim zjistit kdo a proč to dělá?


Můj názor: za mě je to suprová knížka. Až během posledních pár stránek jsem odhalila, kdo za tím je, jinak jsem byla po celou dobu napnutá. Kapitoly byly sice trochu delší, ale v průběhu čtení mi to tak nepřipadlo, protože se to četlo hrozně dobře, k čemuž pomohlo určitě i to, že jednotlivé kapitoly jsou ještě členěny do menších částí, takže Vám ani nepřijde, že jste přečetli třeba 15 stránek :). Fakt doporučuju! :)

Na závěr krátký úryvek z knihy:

Timmie už téměř překonala první dloubnutí strachu. Tohle ji ale doslova přimrazilo na místě. Poslední možnost jak prchnout před nevyhnutelným a Barb právě zavřela únikový východ. Umírali lidé a ostatní lidé to kryli. Ne zase tak velké překvapení pro nemocničn prostředí. To se stávalo. Nikdo rád nepřiznává chyby, zvlášť když ty chyby mohou stát životy a miliony v soudních sporech. Ale tohle...
Tohle.
Timmie si vzdychla a zavřela oči. "Do prdele."
Barb se na ni podívala jako matka na svoje první dítě, které si poprvé uvědomí, že svět není místo, kde by žil Santa Claus. "Pojď, odvezu tě," navrhla znovu. "Doma můžeme tenhle rozhovor dokončit."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi knihomol?

Ano
Ne

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 7. září 2015 v 20:28 | Reagovat

vypadá to zajímavě :) taková detektivka no :D ale ještě jsem o ní neslyšela :) pěkně napsaná recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama