Knihy

Ken McClure - Ve vyšším zájmu

19. září 2015 v 16:13
Ahoj :).

Jak jsem slíbila, do konce týdne asi dopíšu články, které mám rozepsané a nic nového začínat pravděpodobně nebudu. Dohnala mě rýma a jsem unavená ještě více než jindy. Dneska to bude opět něco pro knihomoly :).

Knížku napsal Ken McClure a nese název Ve vyšším zájmu. Je povolán tým špičkových lékařů, jejichž úkolem je zachránit pacienta ze zámožné rodiny. Vše má proběhnout tajně, nic se nesmí dostat na veřejnost. Do špičkového týmu se dostává i profesor John Motram, který na oplátku může prozkoumat těla vojáku, kteří zemřeli ve 14. století při morové epidemii. Při otevírání hrobky ale dojde k problémům a zdá se, že profesor se stal obětí neznámého viru. Případu se ujímá vyšetřovatel Steven Dunbar.

Eileen Dreyer - Kdo je na řadě?

7. září 2015 v 11:39
Ahoj :).

Dnes bych se s Váma konečně chtěla "podělit" o poslední přečtenou knížku, kterou napsala Eileen Dreyera která se jmenuje: Kdo je na řadě? (Kniha dříve vyšla pod názvem Mozková smrt). Příběh je zasazen do nemocničního prostředí.
V nemocnivi umírají lidé a zdá se, že nikdo si ničeho nevšiml. Umírají totiž staří lidé u kterých to není nic neobvyklého. Ale zdravotní sestra Timmie si přece jen všimne, že se něco děje. S pomocí reportéra Daniela Murphyho pátraj po osobě, která za vším stojí. Podaří se jim zjistit kdo a proč to dělá?

Knihomolův seznam (2015)

28. srpna 2015 v 16:25
Zdravíčko všeci.

Tak tady je ten knihomolův seznam = seznam přečtených knížek. Postupně se bude (SNAD) rozrůstat až do konce roku. Na další rok bude zase samostatně :). Bohužel už to není, co to bývalo, takže ani těch knížek moc nebude. Ne tolik, jak kdysi. Ani přes prázdniny se mi to nepovedlo dohnat...

Sedmá hrobka

20. srpna 2015 v 13:15
Zdravíčko!

I přesto, že jsou prázdniny a že chodím na brigádu, na knihy jsem nezanevřela. Poslední, kterou jsem přečetla byla knížka s názvem Sedmá hrobka, kterou napsal Valerio Massimo Manfredi. Velmi se mi líbila obálka a tentokrát i název knihy mě zaujal.

Archeolog Philip Garret vyráží po stopách svého otce, který mu zanechal jakési nápovědy, jak se k němu dostat. Philipův otev se ztratil, když pátral po záhadné stavbě, která se nachází v poušti a na kterou "narazil" ve starém etruském textu. Stavba se nachází daleko v poušti a je hlídána strašlivým národem Blemmyů. K této stavbě se však nevydává jen Philip a jeho otec, ale i plukovník cizinecké legie, který v poušti přišel o celou svoji jednotku. Na stejné místo putuje i otec Hogan, jehož úkolem je zachytit poselství z kosmu. Kdo k tajemné stavbě dorazí jako první?

Umění závodit v dešti

9. srpna 2015 v 17:54
Ahoj ahoj ahoj! :)
Na nějaký čas by stačilo hudby a pojďme se podívat i na něco jiného. Kromě hudby si ráda krátím čas čtením. Knížky si půjčuju v knihovně - kam teda jdu jednou za delší dobu a tím pádem je to katastrofa. Zaujme mě název a obálka, přečtu si o čem to je a ... beru si ji. Jej, tohle by mohlo být taky dobrý. Ukaž? Jo, to zní dobře... Beru ji. Takhle by taky mohla být fajn..... A tak to jde až do doby, dokud nemám tak 10 knížek, z nichž každá má nejmíň 200 stránek (ale klidně i 400). Tak si domů donesu i 50 cm vysokou kopu knížek...
 
 

Reklama